dzień 4 – 05/07/2016

Dzisiaj zaczynamy od dobrej wiadomości: za aktywację rachunku, wpłatę i pierwszą transakcję otrzymałem bonus od XTB w wysokości 1,33% mojej inwestycji. Tak więc od rana dobra wiadomość, wyższe saldo i wartość rachunku przekroczyła 110%! Oczywiście w tabelce ujmę również i ten bonus gdyż niejako go “zarobiłem”. O tym, że w ogóle jest promocja to się dowiedziałem po telefonie od pracownika XTB.

Wracając do danych, to dzień zaczął się nieźle, wartości PMI dla usług w Europie był wyższe niż prognozowane (za wyjątkiem Francji, gdzie prognoza się sprawdziła i wartość pozostała na niezmienionym poziomie). Trochę zaskakujące jest, że po takich wiadomościach Brent wciąż ciągnie w dół, możliwe że dotrze do wsparcia na poziomie ~48 dolarów za baryłkę, po której powinna znów zyskiwać 🙂

PMI ( Payment Morality Index) to wskaźnik moralności płatniczej, który jest oceniany na podstawie niedawnych i bieżących zachowań konkretnej gospodarki. Generalnie uznaje się go za czynnik wyprzedzający koniunkturę na rynku.

A teraz spójrzmy na dzisiejszą tabelkę.

Saldo początkowe
108,86%
      
lp
towar
otwarcie
loty
zamknięcie
zysk
uwagi
godzina
transakcja
cena
godzina
cena
1
-
-
-
-
0
-
-
1,33%
bonus od XTB
2
gold
9:40
buy
1346,36
1
13:06
1348,92
6,80%
TS
3
oil
15:58
sell
48,46
1
16:29
48,30
4,26%
TS
Saldo rachunku
121,25%
Saldo inwestycji
121,25%
zysk dzienny
12,39%

Ja widać dzisiaj istotne znaczenie miało dla mnie złoto, w sumie była to najdłużej otwarta pozycja w mojej krótkiej historii inwestowania poprzez XTB, ale okazało się, że było warto – tuż po godzinie 13 złoto wyskoczyło o 3 dolary na uncji 🙂 Trailing stop ustawiłem na niecałego dolara poniżej aktualnego kursu. Obserwując widziałem jak rośnie, wpierw na zysk na poziomie 4,8% a po jakiś dwóch minutach na prawie 7%, po czym kurs zaczął spadać… Automat wyrzucił mnie z zyskiem 6,8% co jest według mnie bardzo dobrym wynikiem, który powiększył moje saldo 🙂 A popołudniu wykorzystanie trendu spadkowego na ropie, gdzie TS dał mi 4,26% zysku. Co prawda gdyby był większy odstęp bym mógł zarobić więcej, ale nie bądźmy zachłanni.
Cały dzień zdecydowanie na plus 🙂

 

Jutro z kolei mamy od rana przemówienie szefa Europejskiego Banku Centralnego. Później nadejdą wiadomości z amerykańskiego rynku: PMI dla usług, zmiana zatrudnienia pozarolniczego czy protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku, który decyduje między innymi za podaż pieniądza i kształtowanie polityki pieniężnej USA. Ich nastroje po pierwszym półroczu tego roku będą miały duże przełożenie na globalny rynek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*