rozegranie okna hossy USD/CAD 8 kwietnia 2019

okna hossy i bessy USDCAD

W niedzielę popełniłem wpis na którym zidentyfikowałem kilka okien hossy i bessy na ośmiu instrumentach wg podejścia Zbyszka Wieczorka. I chociaż podawałem scenariusz na rozegranie USD/JPY, to rynek za dnia zweryfikował podjęcie decyzji co do instrumentu.

reklama:

A konkretniej to USD/JPY nie przetestował ponownie okna, więc nie widziałem punktu wejścia. Za to od niedzielnego wieczora USD/CAD testował okno, więc postanowiłem zaryzykować.

USD/CAD

Sytuacja na dolarze kanadyjskim przedstawiała się następująco, czyli rynek zszedł poniżej zamkniętego okna hossy w stosunku do weekendowej analizy i testował je od dołu.

źródło: xStation 5

W efekcie było to dobre miejsce do zajęcia pozycji. Choć na przeszkodzie stała mi moja własna statystyka na poniedziałek 8 kwietnia mówiąca o 82% szans na wzrosty dolara.

Jednak nie przejmując się tym zdecydowałem o otwarciu niewielkiej pozycji z ręki zgodnie z luką a przeciwko własnej statystyce. I tak o 11:56 wszedłem na rynek przy cenie $1,33762 z pozycją 0,1 lota (rozmiar stricte testowy, nie śmiać się 😉 ).

Stop loss dla tej pozycji ustaliłem na $1,34040, z kolei take profit powędrował na $1,33109 co daje zysk/ryzyko 2,35:1

Około 14:40 spojrzałem na wykres USD/CAD podczas realizacji programu Today in USA dla Comparic24.tv i zobaczyłem ładny ruch w dół, więc stop loss przestawiłem na BE+ czyli $1,33754.

O 16:17 zdecydowałem zamknąć pozycję z ręki, uznając, że w każdej chwili tak jednostajny ruch mogą zakończyć. Zresztą nie ukrywajmy: pozycja testowa ma na celu przećwiczenie wejścia a nie dojście do TP, które jak zawsze u mnie jest punktem granicznym gdy nie ma mnie przy wykresie, natomiast często decyzje podejmuję w zależności od zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Zamknięcie nastąpiło przy cenie $1,33333 co dało mi w postaci 42,9 pipsa. Zmniejszyło to mój współczynnik zysk/ryzyko do 1,55:1, ale jak podkreślam – testuję wejścia.

na wykresie, dwie godziny po zamknięciu pozycji, wygląda to tak. Na żółto zaznaczyłem oryginalne poziomy SL oraz TP. Generalnie z transakcji jestem zadowolony, strategia trafia do dalszych testów 🙂

źródło: xStation 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts