sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 24. tydzień 2019

DAX Dow Jones FTSE100 indeks dolara (DXY) NASDAQ ropa WTI S&P500 statystyka złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na 24. tydzień 2019 roku czyli okres od 10 do 14 czerwca 2019.

reklama:

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję dzień wcześniej wieczorem na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

Dokładniejszy opis metodologii i potencjalnego wykorzystania publikowanych statystyk możecie przeczytać we wpisie codzienna statystyka – o co chodzi?

Wolne dni

Na początek mała informacja: w poniedziałek część światowych giełd ma wolne. Dotyczy to niemieckiej giełdy (DAX), norweskiej (OSEAX), szwajcarskiej (SMI), węgierskiej (BUX) oraz australijskiej (ASX). Warto to wziąć pod uwagę w kontekście najbliższych transakcji.

Sekwencja tygodniowa

  • DAX: brak sekwencji na ten tydzień zarówno dla próby 24-letniej jak i dla próby 10-letniej;
  • FTSE100: dla próby 19-letniej mamy sekwencję spadkową (64,5%) od poniedziałku, z silną korektą w czwartek (74%), dla próby 10-letniej nie mamy sekwencji;
  • WTI: sekwencja wzrostowa (57,4%) bez korekty przez cały tydzień dla 36-letniej próby, dla próby 10-letniej sekwencja wzrostowa od poniedziałku (65%) z korektą w czwartek (60%);
  • złoto: brak sekwencji na ten tydzień zarówno dla próby 44-letniej jak i dla próby 10-letniej;
  • indeks dolara (DXY): brak sekwencji na ten tydzień dla 12-letniej próby;
  • S&P500: brak sekwencji zarówno dla 19-letniej jak i 10-letniej próby;
  • NASDAQ: brak sekwencji zarówno dla 19-letniej jak i 10-letniej próby;
  • Dow Jones: brak sekwencji zarówno dla 19-letniej jak i 10-letniej próby.

Siła sygnałów

Niemiecki indeks ma przed sobą czterosesyjny zaledwie tydzień. Jednak nie jest on jednoznaczny statystycznie, nawet w długiej, 24-letniej próbie będziemy mieli dzień ze statystyką 50/50. Również brak silnych* sygnałów intradayowych na tym rynku.

Brytyjski indeks podczas pięciosesyjnego tygodnia generuje w 19-letniej próbie sekwencję z dwoma silnymi* sygnałami intraday’owymi w środę i czwartek. Zasięg dla sekwencji to średnio 183 punkty z korektą średnio na 28 pkt. 10-letnia próba ma trzy dni z mocną statystyką (70%), jednak zgodnie z założeniami, nie są to silne* sygnały.

Indeks dolara (DXY) nie pokazuje żadnej sekwencji, a potencjalnie nieco lepszą statystykę otrzymamy w tym tygodniu w poniedziałek.

Ropa WTI ma sekwencję dla obu badanych okresów, jednak nie jest to jakaś mocna statystyka. Również brak silnych* sygnałów intraday’owych na ten tydzień. Najlepsza statystyka będzie w środę i piątek, ale wciąż za słaba.

Złoto pozostaje bez jednoznacznej sekwencji zarówno dla długiej jak i krótkiej próby, a sygnały intraday’owe w żadnym momencie nie przekraczają 60% w najbliższych pięciu dniach.

S&P500 nie generuje sekwencji, a intraday’owa statystyka na ten tydzień nie przekracza 60%.

NASDAQ także bez jednoznacznej sekwencji na ten tydzień, również bez silnych* statystyk intraday’owych. Najlepszy dzień wg procentów wypada w poniedziałek.

Dow Jones czyli 30 największych amerykańskich przedsiębiorstw nie pokazuje sekwencji ani silnych* statystyk intraday’owych. Najlepszy procentowo dzień wypadnie w poniedziałek, tak jak na NASDAQ-u, ale zbyt słaby by spełniać moje wymagania.

Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.Ze względu na liczne prośby, statystyki pojawiają się dzień wcześniej, pomiędzy 19:30 a 20:00.

*Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts