Today in USA – czwartek 27 luty 2020

Today in USA

Zapraszam na czwartkowy odcinek Today in USA, WYJĄTKOWO o 13:10 w Comparic24.

reklama:

A czego spodziewać się po dzisiejszym programie?

 • czy YouTube to medium czy forum prywatne?
 • nowe przepisy certyfikacyjne po katastrofach Boeingów 737 MAX;
 • aktualizacja sytuacji związanej z koronawirusem i jego wpływ na Marriott, JetBlue, Delta Airlines, Apple, Facebook czy United Airlines;
 • nieoczekiwana zmiana u Walta Disney’a!

I nie tylko!

Zapraszam do oglądania i aktywnego udziału w programie!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

 

Spis aktualności:

 • Google przekonało federalny sąd apelacyjny, by odrzucił twierdzenia, że ​​YouTube nielegalnie cenzuruje konserwatywne treści. Sąd apelacyjny stwierdził, że YouTube nie jest forum publicznym podlegającym kontroli sędziów pod kątem Pierwszej Poprawki (zakazująca ograniczania wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń). Zdaniem sądu mimo „wszechobecności” oraz publicznej dostępności YouTube jest prywatnym forum.
 • Trzej demokratyczni senatorowie USA proponują szeroko zakrojone przepisy w celu zreformowania sposobu certyfikacji i nadzorowania nowych samolotów przez amerykańskie organy regulacyjne po katastrofach dwóch 737 MAX. Ustawa utworzyłaby niezależną komisję certyfikacyjną samolotów. Nowa ustawa miałaby też zachęcić sygnalistów do zgłaszania nieprawidłowości – w sposób finansowy, nawet do 30% nałożonych kar. Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie karne w sprawie wypadków, a Biuro Generalnego Inspektora Departamentu Transportu sprawdza certyfikat wydane przez FAA dla 737 MAX.
 • procentowa zmiana zachorowań i śmiertelności koronawirusa; źródło: opracowanie własne

  Chiński bank centralny (PBOC) zapowiedział, że zapewni odpowiednią płynność poprzez ukierunkowane obniżki stóp rezerwy obowiązkowej (RRR) dla banków we właściwym czasie. Wielu analityków uważa, że ​​więcej środków wsparcia z banku centralnego prawdopodobnie wkrótce nastąpi, ponieważ zakłócenia związane z koronawirusem prawdopodobnie rozciągną się na Q2 2020. W środę PBOC wrzucił na rynek $71,3 mld by banki mogły udzielać tanich pożyczek małym i średnim przedsiębiorcom – co jest drugim tego rodzaju ruchem w lutym. W pierwszym rzucie na rynek wpłynęło ~$42,8 mld. Małe i średnie firmy w Chinach stanowią ponad 80% krajowego zatrudnienia i ponad 60% produktu krajowego brutto.

 • Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) nakazało obywatelom USA przygotować się do pandemii. Hotel Marriott szacuje, że koronawirus spowoduje zmniejszenie przychodów spółki o $25 mln i opóźni oddawanie nowych obiektów spółki do użytku. JetBlue obniży opłaty za anulację rezerwacji. Delta Airlines zawiesza loty do Korei Południowej. Microsoft spodziewa się, że Koronawirus negatywnie wpłynie na przychody spółki z Windowsa i segmentu komputerów biznesowych.

  mapa krajów (z pominięciem Chin) z procentową zmianą zachorowań względem 23 lutego 2020; źródło: opracowanie własne
 • Facebook Inc oświadczył w środę, że zakazuje reklamowania produktów oferujących jakiekolwiek leczenie lub zapobieganie w związku z wybuchem koronawirusa. Dotyczy to między innymi reklam oferujących „maski chroniące w 100% przed koronawirusem”. Już wcześniej Facebook powiedział, że usunie treści dotyczące wirusa „z fałszywymi twierdzeniami lub teoriami spiskowymi, które zostały oznaczone przez wiodące światowe organizacje zdrowotne i lokalne organy ds. Zdrowia”
 • W związku z ograniczeniami w podróży do Chin możliwe są opóźnienia we wprowadzaniu nowych modeli Apple. Wynika to z tradycyjnej na początku każdego roku podróży inżynierów z USA do Foxconna i innych chińskich podwykonawców by ustalić zakres prac nad nowym modelem. United Airlines, które jest podstawowym przewoźnikiem pracowników Apple poinformowało, że spółka anulowała wszystkie rezerwacje na loty do Chin do końca kwietnia. Zazwyczaj uruchomienie produkcji nowych modeli rusza w czerwcu, ale prace nad prototypami i próbną produkcją trwają już od początku lutego.
 • Walt Disney zmienił Boba Igera na nowego prezesa Boba Chapek, który dotychczas kierował sekcją parków Disney’a. Część analityków, jakkolwiek zaskoczonych zmianą, sądziła że nowym szefem powinien zostać Kevin Mayer, którego ostatnim sukcesem jest 10 mln subskrybentów Disney+ pierwszego dnia. Najważniejsze wyzwania krótkoterminowe dla nowego prezesa to wykorzystanie początkowego sukcesu Disney+ oraz opracowanie strategii dla Hulu by nie kanibalizowała Disney+.
Walt Disney (D1); źródło: Reuters Eikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts