Today in USA – czwartek 26 marca 2020

Today in USA

Zapraszam na czwartkowy odcinek Today in USA o 14:10 w Comparic24.

reklama:

A czego spodziewać się po dzisiejszym programie?

 • pakiet pomocowy od rządu USA;
 • wzrost bezrobocia w USA;
 • „Project Apollo” Forda i GE Healthcare;
 • Lockheed Martin Corp z (prawie) miliardowym kontraktem od Pentagonu;
 • elektromobilność Forda i GM-a marketingową przykrywką?

I nie tylko!

Zapraszam do oglądania i aktywnego udziału w programie!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

 • Republikanie i Demokraci dogadali się w kontekście pakietu pomocowego wartego $2 biliony na wsparcie amerykańskiej gospodarki. Pakiet ma przyśpieszyć wypłaty dla pracowników na bezrobociu ($250 mld), rozszerzyć ubezpieczenia, przygotować pakiety kredytów kryzysowych ($350 mld) i ustabilizować kluczowe gałęzie przemysłu ($500 mld). Istotną częścią jest także pomoc finansowa dla szpitali ($100 mld). FED uwolnił dla banków $4 biliony, które mają być przeznaczone na tanie pożyczki dla firm. Trump już zapowiedział podpisanie ustawy jak tylko przejdzie ona przez obie Izby amerykańskiego parlamentu, Senat już ją zaakceptował.
 • Wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA podskoczyły o 3 miliony w ciągu tygodnia. Tak dużego skoku nie odnotowano nawet podczas kryzysu z 2008 roku, wtedy szczytem było niecałe 700 tysięcy wniosków tygodniowo.
 • Amazon.com poinformował, że ​​wstrzyma zamówienia na nieistotne produkty w Indiach, aby nadać priorytet najważniejszym potrzebom klientów w czasie, gdy znaczna część kraju jest zablokowana, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podobna decyzja została podjęta we Włoszech i Francji
 • Ford i GE Healthcare będą współpracować przy „Projekcie Apollo” by zwiększyć produkcję respiratorów w USA. Jednym z elementów jest uproszczenie konstrukcji, by zwiększyć możliwości produkcyjne w zakładach Forda. Ford będzie także współpracować z 3M by zwiększyć zdolności produkcyjne respiratorów, do budowy których zamierza wykorzystać podzespoły Forda F150. Wśród innych projektów jest przyłbica osłonowa dla personelu medycznego, co w połączeniu z maską N95 ma być skuteczną ochroną przed zarażeniem, a zdolność produkcji tego elementu jest szacowana na 100 tysięcy tygodniowo. Całość ma powstać na zasadach „open source” by inne firmy i kraje mogły korzystać z tej wiedzy.
 • GM oraz Ford reklamują swoje przejście na elektromobilność, ale plany pokazują dobitnie, że w 2026 roku wyprodukują ponad 5 milionów SUV-ów i pick-upów ale tylko 320 tysięcy z nich będzie elektryczne. Tak więc wciąż pozostaje duża część produkcji w segmencie napędu pochodnymi ropy naftowej. Zdaniem analityków w ciągu najbliższych 6 lat SUV-y zwiększą swój udział w rynku amerykańskim kosztem zwykłych aut około 8-krotnie, ale 93% z tej produkcji będzie zasilana benzyną lub olejem napędowym.
 • Lockheed Martin Corp otrzymał kontrakt Pentagonu o wartości $932 milionów na pociski przechwytujące THAAD, z których część ma zostać dostarczona do Królestwa Arabii Saudyjskiej. Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) ma zestrzelić pociski balistyczne krótkiego, średniego i dużego zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts