Today in USA – czwartek 9 kwietnia 2020

Today in USA

Zapraszam na czwartkowy odcinek Today in USA o 14:00 w Comparic24.

reklama:

A czego spodziewać się po dzisiejszym programie?

  • prognozy dotyczące światowego handlu w 2020 roku;
  • Google uzyskuje dostęp do kluczowej infrastruktury;
  • Bernie Sanders podejmuje ważną decyzję.

I nie tylko!

Zapraszam do oglądania i aktywnego udziału w programie!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • Bernie Sanders zawiesza kampanię prezydencką, tym samym de facto nominując Joe Bidena jako kandydata Partii Demokratycznej na listopadowe wybory prezydenckie w USA. Jednocześnie podkreśla, że będzie współpracować z Bidenem by „obalić Trumpa”. Jednak Sanders nadal będzie walczył o głosy delegatów, by Partia Demokratyczna skierowała się w stronę jego antykorporacyjnej agendy. Biden zapowiedział, że pomysły Sandersa zostaną włączone do jego działalności jako Prezydenta.
  • Światowa Organizacja Handlu szacuje, że pandemia koronawirusa zmniejszy światowy handel o co najmniej 13%, choć prognozy zostawiają bardzo szerokie widełki spadków aż do 32%. W najgorszym momencie poprzedniego kryzysu ekonomicznego spadki obrotu towarowego na świecie wynosiły 12,5%. Wojna handlowa USA-Chiny w 2019 roku zmniejszyły światowy handel o 0,1%. Prognozy na 2021 rok mówią o odbiciu w zakresie 21-24% względem 2020 rok, choć są mocno uzależnione od szybkości opanowania koronawirusa.
  • GM otrzymał rządowy kontrakt o wartości $489,4 mln na produkcję respiratorów. Umowa opiewa na 30 tysięcy respiratorów, a pierwsze 6 132 sztuki mają być dostarczone do 1 czerwca. W umowie zawarto także akcesoria i materiały eksploatacyjne do każdego urządzenia – daje to cenę $16,3 za sztukę czyli w przeliczeniu ~65 tyś zł – rynkową cenę respiratorów sprzed kryzysu. Ford w ciągu 100 dni ma wyprodukować 50 tysięcy respiratorów w swoim zakładzie w Michigan.
  • Departament Sprawiedliwości USA zlecił Federalnej Komisji Łączności (FCC) zatwierdzenie wniosku Google o użycie podmorskiego kabla komunikacyjnego USA-Azja (do Tajwanu), częściowo opłaconego przez m.in. Google czy Facebooka. Zdaniem FCC i innych agencji bezpośrednie połączenie USA-Hong-Kong zagroziłoby bezpieczeństwu narodowemu.
  • Aktualizacja koronawirusowa:
infografika z aktualizacją wirusa 8 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts