Today in USA – środa 7 kwietnia 2020

Today in USA

Środowy program Today in USA w Comparic24 startuje o godzinie: 14:00! A będzie się działo 🙂

reklama:

Wśród naszych środowych tematów znajdziemy między innymi:

  • aktualizacja koronawirusa;
  • czy USA przeznaczy kolejne $250 mld na pomoc w walce z koronawirusem;
  • licencja dla General Electric.

i oczywiście wiele więcej!

Zapraszam do oglądania o godzinie 14:00 w dniu 8 kwietnia 2020 w Comparic24!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • We Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii firmy Just Eat i Uber Eats odnotowały w marcu spadek średniej liczby użytkowników, wynoszący od 2% do nawet 23% w marcu, w porównaniu ze średnimi dla stycznia i lutego. Dane Deliveroo odnotowały również spadki we Francji i Hiszpanii, choć niewielki wzrost w Wielkiej Brytanii. W USA sytuacja dostaw jest zróżnicowana w zależności od Stanu i sytuacji w nim. W Nowym Jorku jest spadek, podczas gdy np. w Seattle jest lepiej. Firmy obniżają prowizje za swoje usługi by zachęcić kolejne lokale do korzystania z ich usług. Just Eat Takeaway obniża swoje prognozy przychodów o 10%. Na najbardziej dotkniętych epidemią rynkach zamyka się nawet 30% lokali.
  • Administracja Donalda Trumpa zwróciła się do Kongresu o dodatkowe $250 mld na pomoc dla małych przedsiębiorstw w USA. Byłoby to solidne wsparcie do już przyznancyh $349 mld (w formie pożyczek) w zatwierdzonym na koniec marca pakiecie pomocowy.
  • Pomimo dyskusji nad ograniczeniem dostępu Chin do technologii zachodnich, zwłaszcza USA, Donald Trump udzielił licencji dla General Electric na dostawę opracowanych wspólnie z francuskim Safran Aircraft Engines silników CFM LEAP-1C dla nowego chińskiego odrzutowca COMAC C919. Nie ma oficjalnych szczegółów licencji, ale zazwyczaj wydaje się je na 4 lata i mają ograniczony wolumen.
  • aktualizacja koronawirusa:
infografika z aktualizacją wirusa 7 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts