Today in USA – wtorek 7 kwietnia 2020

Today in USA

Wtorkowy Today in USAComparic24, zgodnie z nową ramówką o 14:00! Czego możecie się spodziewać w tym programie?

reklama:

A w dzisiejszym odcinku między innymi:

  • FED, EBC i BoJ z $14 trylionami;
  • aktualizacja sytuacji związanej z koronawirusem;
  • Sąd Najwyższy odmówił archidiecezji;
  • Uber z propozycjami dla sowich kierowców
  • i nie tylko!

Zapraszam serdecznie od 14:00 do oglądania!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • EBC, FFED i Bank Japonii mają łącznie aktywa o wartości 14 trylionów dolarów, które zostały w większości zakupione od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. Luzowanie ilościowe, jak nazwano te programy były dotychczas utrzymywane, że są tymczasowe. Ale już w tej chwili mówi się o „nieskończonym” luzowaniu ilościowym czyli ciągłym rolowaniu długu publicznego zgromadzonego przez banki centralne. Bank Japonii posiada 43% długu publicznego Japonii, EBC zlikwidowało limit posiadania maksymalnie 33% zadłużenia strefy euro, a zadłużenie USA w FED to co prawda tylko $2,5 tryliona (~12%), ale 29% długu jest w rękach amerykańskich agencji rządowych.
  • Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odmówił przeprowadzenia sprawy sądowej pomiędzy archidiecezją rzymskokatolicką Waszyngtonu a Washington Metropolitan Area Transit Authority w sprawie zakazu umieszczania reklam dotyczących m.in. religii i polityki w środkach komunikacji publicznej, obowiązujący od 2015 roku. Zdaniem archidiecezji zakaz narusza Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA dotyczącą wolności słowa i poglądów, a także ustawę federalną zwaną Ustawą o przywracaniu wolności religijnej, która chroni prawa religijne. Zdaniem archidiecezji dochodziło też do nierównego traktowania: odmówiono reklamy zawierającej wizerunek trzech pasterzy i świecącej gwiazdy, a nie odmawiano reklam podmiotów komercyjnych dotyczących świątecznych zakupów. Jeden z dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego uczestniczył wcześniej w procesie dotyczącym sprawy, przez co nie może w niej ponownie uczestniczyć, czyli Sąd Najwyższy mógłby być podzielony po równo (8 głosów, w tym tylko 4 konserwatywne), co „czyni go słabym kandydatem do rozpatrzenia sprawy”.
  • Amerykańscy kierowcy Ubera otrzymają w swojej aplikacji oferty pracy w dostawach żywności i jedzenia na wynos oraz mają także postarać się umożliwić pracę w logistyce jako wsparcie dostaw z różnych sklepów internetowych. Ma to pomóc podwykonawcą spółki w przetrwaniu okresu zmniejszonego zapotrzebowania na przewóz osób. Po teście rozwiązanie ma być rozszerzone na rynki międzynarodowe. Wśród firm dostępnych dla kierowców to m.in. McDonald’s, FedEX, UPS, Pepsico, Hertz Global, Domino’s Pizza czy sieć aptek Walgreens. Kierowcy mogą także trafić na produkcję jako pracownicy tymczasowi, zwłaszcza w Dallas, Miami czy Chicago.
  • infografika z aktualizacją zachorowań na koronawirusa na świecie:
infografika z aktualizacją wirusa 6 kwietnia 2020
infografika z aktualizacją wirusa 6 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts