Today in USA – poniedziałek 6 kwietnia 2020

Today in USA

Today in USAComparic24 rusza w poniedziałek o nowej, stałej godzinie 14:00! Czego możecie się spodziewać w tym programie?

reklama:

A w dzisiejszym odcinku między innymi:

  • omówienie sekwencji tygodniowej;
  • Donald Trump robi czystkę w związku z impeachmentem
  • aktualizacja koronawirusa i jego wpływu na światowe rynki;
  • decyzje Walta Disney’a i Warner Bros o najważniejszych premierach kinowych w 2020 i 2021 roku.
  • i nie tylko!

Zapraszam serdecznie od 14:00 do oglądania! I przypominam, że o 13:00 jest także mój program Surowcowe info, którego informacje m.in. z rynku ropy naftowej dotyczą także amerykańskiego rynku! Link do programu o towarach w tym wpisie.

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • Donald Trump zwolnił Michaela Atkinsona, inspektora generalnego U.S. Intelligence Community. Zarzuca mu wzięcie fałszywego raportu i dostarczenie go do Kongresu, który rozpoczął proces impeachmentu. Atkinson odejdzie z pracy za niecałe 30 dni. Senator Richard Burr republikanin z Karoliny Północnej, przewodniczący Senackiej Komisji Wywiadowczej, pochwalił Atkinsona, zauważając, że Trump ma prawo go zwolnić.
  • Zgodnie z moimi prognozami w czwartek, zobaczyliśmy bardzo głęboki spadek miejsc pracy w odczycie NFP w piątek. Ten spadek jest praktycznie równy najgłębszym spadkom podczas ostatniego kryzysu w 2008 roku. Co warto odnotować, największy udział w spadku miał sektor powiązany z turystyką i rozrywką: 65% (~415k). W tym restauracje i bary, które ucięły ~417k etatów. Z kolei w służbie zdrowia i edukacji pracę straciło ~76k osób, w związku z 29k cięć wśród dentystów, a ~19k w dziennych ośrodkach opieki. Rząd zwiększył o 17k swoje miejsca pracy jako próbę walki z koronawirusem.
  • Walt Disney opóźnia premiery w związku z koronawirusem. Film „Mulan” zostaje przesunięty na 24 lipca, a „Czarna wdowa” na 6 listopad tego roku. Nowy film o przygodach Indiana Jonesa zostaje przesunięty na 2022 rok, „Eternals” na 12 lutego 2021, „Shang-Chi i Legenda o dziesięciu pierścieniach” na 21 maja 2021, nowe przygody Doctora Stange’a obejrzymy 5 listopada 2021 roku, a „Thor: Love & Thunder” dopiero 18 lutego 2022 roku. Jeden z filmów Disney’a, „Artemis Fowl”, nie będzie miał w ogóle premiery kinowej tylko od razu trafi na platformę Disney+. Warner Bros poinformował, że premiera „Wonder Woman 1984” będzie przesunięta na 14 sierpnia 2020. Firmy dystrybucyjne spodziewają, że kina będą normalnie otwarte już w lipcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts