Today in USA – środa 1 kwietnia 2020

Today in USA

UWAGA! Od dzisiaj programy Today in USA w Comparic24 startują o nowej godzinie: 14:00!

reklama:

Wśród naszych środowych tematów znajdziemy między innymi:

  • aktualizacja koronawirusa ;
  • działania Intela oraz Boeinga.

i oczywiście wiele więcej!

Zapraszam do oglądania o nowej godzinie 14:00 w dniu 11 marca 2020 w Comparic24!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • infografika z aktualizacją wirusa 31 marca 2020

    W związku z rozwojem pandemii koronawirusa w USA Korpus Inżynierów Armii USA szuka hoteli, akademików, centrów kongresowych i dużych otwartych przestrzeni, m.in. w Nowym Orleanie, Los Angeles i Chicago, aby zbudować aż 341 tymczasowych szpitali. W ciągu tygodnia przekształcą oni nowojorskie centrum kongresowe Jacob Javits w 1000-osobowy szpital, a także obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center, gdzie rozgrywany jest turniej U.S. Open. Drugi z amerykańskich statków szpitalnych, USNS Mercy cumuje w Los Angeles. Tylko w stanie Nowy Jork doszło do 332 zgonów w dniu wczorajszym (ponad 1500 w sumie) i ponad 9 tysięcy nowych zachorowań.

  • Walmart (największy pracodawca w USA) rozpocznie kontrolowanie temperatury swoich pracowników i będzie ich zaopatrywać w maseczki – zapotrzebowanie szacowane jest na 7 mln maseczek tygodniowo. Podobne działania podejmują sieci restauracji Burger King, Tim Hortons i Popey, a także Starbucks.
  • American Airlines Group planuje zwiększenie liczby samolotów „odesłanych na emeryturę” podczas kryzysu koronawirusowych. Wśród wycofanych maszyn mają być 34 Boeingi 757, 17 Boeingów 767, 76 Boeignów 737, 9 Airbusów A330-300 i 20 Embraerów E190. Spółka posiada 948 maszyn, redukcja obejmie więc ponad 16% ich floty. Jednocześnie spółka posiada ponad 200 zamówień na nowe maszyny, z planami na ponad 400 nowych zamówień w przyszłości. Spółka jest największym na świecie operatorem lotniczym pod względem liczby samolotów.
  • JPMorgan Chase & Co poinformował, że uprości system reklamacji od klientów a także sposób kwalifikacji klientów do produktów banku przez pracowników – co jest pokłosiem ubiegłorocznych oskarżeń New York Timesa o rasizm pracowników wobec czarnoskórych klientów.
  • Teva Pharmaceutical Industries Ltd wygrała w sądzie administracyjnym spór o podtrzymanie trzech patentów na lek antymigrenowy Ajovy, odrzucając argumenty Eli Lilly. Lek Ajovy wygenerował w 2019 roku $96 mln przychodu, prognozy na ten rok szacowane są na $250 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts