Today in USA – wtorek 31 marca 2020

Today in USA

Wtorkowy Today in USAComparic24, tradycyjnie (choć po raz ostatni o 14:10) o 14:10! Czego możecie się spodziewać w tym programie?

reklama:

A w dzisiejszym odcinku między innymi:

  • Microsoft rezygnujący z kontrowersyjnej technologii;
  • Abbott Laboratories w walce z wirusem;
  • wsparcie US Navy w walce z koronawirusem;
  • Johnson & Johnson i Moderna Incz nowymi umowami rządowymi;
  • i nie tylko!

Zapraszam serdecznie od 14:10 do oglądania!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • Microsoft Corp poinformował o planach sprzedaży swoich udziałów w AnyVision – izraelskim startupie do rozpoznawania twarzy, a także że nie będzie już inwestował w firmy zajmujące się kontrowersyjnymi technologiami. Jednocześnie Microsoft ma zamiar opracować własną technologię rozpoznawania twarzy, ale ma ona nie naruszać swobód demokratycznych.
  • Abbott Laboratories poinformowało, że uzyskało zgodę na sprzedaż testu diagnostycznego na obecność koronawirusa w USA mogącego być wykorzystywanego do jednostkowych badań. Jego przewagą ma być dokładny wynik badania dostępny już 5-13 minutach, a produkcja testów ma wynieść 50 tysięcy testów dziennie już w tym tygodniu. To drugi test dopuszczony w USA, po testach firmy Cepheid. Równocześnie Abbot Laboratories już tydzień wcześniej dostało zgodę na rozpowszechnienie w laboratoriach masowych testów swojej produkcji, których 150 tysięcy zostało rozprowadzonych na terenie USA.
  • Należący do amerykańskiej Marynarki Wojennej statek szpitalny ​​Comfort zawinął Nowego Jorku. Będzie wspomagał leczenie pacjentów cierpiących na inne schorzenia niż Koronawirus. Posiada 1000 łóżek, w tym 80 do intensywnej opieki medycznej i 12 sal operacyjnych. Jest to jeden z dwóch okrętów szpitalnych amerykańskiej marynarki. Nowy Jork ma prawię połowę z wykrytych w USA zachorowań na koronawirusa. W Central Parku powstaje także szpital polowy na 68 łóżek. Zdaniem specjalistów przy idealnych działaniach liczba ofiar śmiertelnych wirusa w USA nie powinna przekroczyć 200 tysięcy ludzi.
  • Rząd USA zawarł umowy z Johnson & Johnson i Moderna Inc i prowadzi rozmowy z co najmniej dwoma innymi firmami o zwiększeniu zdolności produkcyjnych szczepionek (do 1 mln), by można było od razu rozpocząć masową produkcje szczepionek na koronawirusa kiedy tylko ona się pojawi. Umowa z J&J opiewa na $1 mld. Badania J&J nad szczepionką mają przejść do fazy testów na ludziach we wrześniu 2020. Zakład J&J w Holandii ma zdolność wyprodukowania do 300 mln dawek szczepionki. Szczepionka J&J będzie oparta na tej samej technologii, co jej szczepionka przeciw Eboli.
  • Apple spodziewa się spadku zamówień w Q1 2020 o około 18% r/r. Fabryki spółki w Chinach wracają do pracy, ale pytania o popyt (zwłaszcza w USA i Europie) na obecne jak i przyszłe (planowane na jesień) produkty firmy stawia pod znakiem zapytania sens pełnej skali produkcji. Jeden z dostawców wyświetlaczy dla Apple już obniżył prognozę swoich dostaw z 70 mln do 58 mln (17%) w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts